PLENDE
MLP Poznań

Kolejne 23 tys. m kw. w parku logistycznym MLP Poznań West

LinkedIn
Facebook
Twitter

W parku logistycznym MLP Poznań West, zlokalizowanym w Dąbrówce, budujemy już 4. obiekt w formule BTS. Deweloper działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych zlecił nam realizację hali dla nowego klienta.

Jeszcze przed ukończeniem trzeciego obiektu w parku MLP Poznań West – mroźni o pow. 8 500 m kw., ruszyliśmy z budową czwartej hali, której docelowa powierzchnia wyniesie 23 tys. m kw.

Nowy najemca podpisał umowę, w ramach której otrzyma blisko 13 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni, z tego na cele magazynowo-produkcyjne przeznaczonych będzie ok. 12 tys. mkw., zaś kolejne 900 mkw. stanowić będzie część biurowo-socjalna. Hala będzie w pełni dostosowana do indywidualnych wymagań najemcy.

Obiekt realizować będziemy zgodnie z najnowocześniejszymi trendami obowiązującymi na rynku nieruchomości magazynowych oraz wymaganiami certyfikacji BREEAM, którą przeprowadzimy dla Klienta. Ponadto zgodnie ze strategią spółki wdrożymy szereg eko-rozwiązań. W budynku zastosowane zostaną nowoczesne doki rozładunkowe oraz przeszklenia w części biurowej i produkcyjnej, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy. W celu uzyskania wyższej efektywności energetycznej i obniżenia kosztów eksploatacyjnych na dachu zrealizujemy instalację fotowoltaiczną.  Na terenie parku pojawią się wiaty na rowery, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Wspólnie z MLP Group zadbamy nie tylko o środowisko naturalne, ale także o komfort użytkowników obiektu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w pierwszej połowie lipca, a przekazanie gotowego obiektu zaplanowane jest na IV kwartał 2021 r.

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.