PLENDE
MLP magazyn Dąbrówka

Kolejny obiekt MLP Poznań West już ukończony

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Zakończyliśmy prace w ramach II etapu budowy parku logistycznego MLP POZNAŃ WEST w Dąbrówce. Hala o powierzchni ok. 11.350 m kw. oraz budynek socjalno-biurowy ok. 400 m kw. zostały już oddane najemcom. To kolejna inwestycja zrealizowana dla MLP Group przez W.P.I.P jako generalnego wykonawcę. 

W 2019 roku powstał obiekt o powierzchni 8.800 m kw. z sortownią i magazynem cross-dock dla najemcy firmy INPOST. W II etapie W.P.I.P. zbudowało halę magazynową z budynkami socjalno-biurowymi w systemie „build-to-suit” o łącznej powierzchni 11 750 m kw. W pierwszym kwartale 2020 r. działalność w niej rozpoczęło dwóch najemców. Firma Eko Higiena, jeden z największych dystrybutorów systemów higienicznych w Polsce zajął powierzchnię 4130 m kw, a z pozostałej powierzchni korzysta dystrybutor i importer sprzętu ogrodniczego spółka Krysiak. Hala zbudowana w technice prefabrykowanej, żelbetowej ma wysokość 10 m, rozpiętość naw 22,5 m i wyposażona jest w 12 doków przeładunkowych.

Współpraca z MLP Group przebiega bardzo dobrze i z satysfakcją oddajemy w terminie już kolejny obiekt zrealizowany dla tego inwestora. Sprawnie toczą się także prace prowadzone przez W.P.I.P. w ramach inwestycji MLP Group realizowanych w innych lokalizacjach, co jest obiecującą prognozą dalszej partnerskiej współpracy – podkreślił Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu W.P.I.P.

Certyfikacja ekologiczna

W.P.I.P. jest ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. Firma właśnie uzyskała certyfikat BREEAM in Use International na poziomie Very Good dla pierwszego obiektu wzniesionego dla MLP w Dąbrówce i prowadzi działania związane z certyfikacją drugiego budynku.

– MLP Group stawia na zrównoważony rozwój, świadomość użytkowników rynku i ekologiczne standardy, zaczynają już być wymagane przez obecnych jak i potencjalnych klientów. Budowanie magazynów spełniających kryteria BREEAM to olbrzymia oszczędność zasobów, gdyż stosowanie rozwiązania zgodnie z przyjętymi kryteriami zakładają oszczędną eksploatację, a w procesie długofalowym dużo niższe zużycie mediów – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group. – Certyfikaty ekologiczne stały się także niewątpliwie dodatkowym atutem przy wyborze obiektu – zielony pasek na naszych obiektach zobowiązuje – dodał.

Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności oraz funkcjonalności. Jest także potwierdzeniem, że obiekt spełnia wymogi zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jest nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego, ale także dla osób z niego korzystających.

Nowoczesne centrum dystrybucyjne MLP Poznań West powstaje przy drodze ekspresowej S11 – po zachodniej stronie Poznania, 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum dedykowane jest głównie firmom z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 83 tys. mkw. najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych. Grupa działa na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim w roli dewelopera, konsultanta i zarządcy nieruchomości, dostarczając wszechstronnych rozwiązań w zakresie optymalizacji powierzchni magazynowo-produkcyjnej wielu międzynarodowym i krajowym przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dystrybucyjnym.

Aktualności

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.