PLENDE

Magazyn logistyczny Schiessl Polska z certyfikatem Planet Friendly

LinkedIn
Facebook
Twitter

Ośrodek Badań i Rozwoju „Save The Planet” przyznał centralnemu magazynowi logistycznemu Schiessl Polska w Środzie Wielkopolskiej certyfikat Planet Friendly na poziomie Understanding.

– Certyfikat jest potwierdzeniem tego, że firma Schiessl Polska postępuje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz wykazuje głęboką troskę o środowisko naturalne – mówi dr inż. Mirosław Kruszyński, prezes Ośrodka Badań i Rozwoju „Save The Planet”.

Co konkretnie sprawiło, że centralny magazyn logistyczny w Środzie Wielkopolskiej firmy Schiessl Polska, realizowany przez WPIP, otrzymał certyfikat Planet Friendly na poziomie Understanding? Na terenie obiektu działa m.in. instalacja fotowoltaiczna o mocy 49,14 kWp. Pozwala to na roczne zmniejszenie emisji CO2 o 42 tony. Dzięki wymianie urządzeń HVAC-R, została zmniejszona konsumpcja energii. Zainstalowano także perlatory napowietrzające wodę, przyczyniając się do mniejszego jej zużycia. Co bardzo istotne, wszystkie materiały wykończeniowe i wyposażenie w części biurowej wolne od lotnych związków organicznych.

Certyfikat Planet Friendly, stworzony przez Ośrodek Badań i Rozwoju „Save The Planet”, to kompleksowy i wielokryterialny system certyfikacji budynków, produktów oraz usług. Pozwala on na precyzyjne sparametryzowanie, np. budynków pod kątem energooszczędności i innych korzyści dla środowiska w całym cyklu życia,  jak i komfortów ich użytkowników. Certyfikat można uzyskać na czterech poziomach: Understanding, Respectful, Caring oraz Loving.

Certyfikaty potwierdzające ekologiczne aspekty budynków cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Chodzi zarówno o obiekty mieszkalne, biurowe, jak i przemysłowe. Wynika to z rosnącej świadomości społeczeństwa, dla którego działania związane z poprawą środowiska naturalnego, w duchu zrównoważonego rozwoju, mają niebagatelne znaczenie.

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.