PLENDE

Nortec buduje zakład produkcyjny z WPIP

LinkedIn
Facebook
Twitter

Producent maszyn i urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego – firma Nortec rozpoczęła budowę nowego obiektu w Łubnej pod Piasecznem. Obiekt produkcyjny będzie miał łącznie ponad 3000 m kw. powierzchni użytkowej. Projektantem i generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP 

Prace budowlane związane z powstaniem nowej siedziby firmy Nortec z Piaseczna ruszyły z początkiem sierpnia. W ramach inwestycji WPIP realizuje nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni użytkowej 2500 m kw., z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi o powierzchni 550 m kw. oraz niezbędną infrastrukturę zewnętrzną. Część produkcyjna powstanie w oparciu o konstrukcję betonową prefabrykowaną, fasada części biurowej zostanie wykonana z płyt włókno-cementowych w systemie elewacji wentylowanej.

Branża farmaceutyczna, dla której głównie produkujemy nasze maszyny, ciągle się rozwija i wciąż rośnie zapotrzebowanie na wyspecjalizowany sprzęt wysokiej jakości przeznaczony do produkcji leków. Zdobyliśmy zaufanie wielu czołowych firm z tego sektora, które doceniły nasz wysoki poziom precyzji i wykonania urządzeń, co pozwoliło nam na podjęcie decyzji, by zwiększyć powierzchnię produkcyjną i wybudować nową fabrykę. Zależy nam na sprawnym przeprowadzeniu inwestycji, dzięki której będziemy mogli się dalej rozwijać – powiedział Paweł Chrzanowski, współwłaściciel firmy Nortec.

Za koncepcję, projekty architektoniczne i budowlane odpowiada Pracowania Projektowa WPIP

Termin zakończenia budowy zaplanowany jest na koniec czerwca 2022 r.

Nortec buduje zakład produkcyjny z WPIP

Nortec buduje zakład produkcyjny z WPIP

NORTEC  jest dynamicznie rozwijającą się firmą inżynierską, która od kilkunastu lat odnosi sukcesy w projektowaniu indywidualnych rozwiązań dla przemysłu, w szczególności dla liderów branży farmaceutycznej. Wytycza nowe kierunki w optymalizacji działania urządzeń, zapewniając wysoki komfort pracy i produktywność w wymagającej produkcji leków. Jej rozwiązania sprawdziły się w wielu wiodących koncernach i z powodzeniem wdrażane są w krajach Europy, Azji i obu Ameryk. Specjalizuje się również w serwisowaniu i kalibracjach tabletkarek, urządzeń mieszających oraz młynków farmaceutycznych.

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.