PLENDE

Po raz trzeci budujemy dla firmy Knott

Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Uznany na świecie producent osi do przyczep i hamulców powiększy swój zakład produkcyjny w Zdziechowicach, woj. wielkopolskie. Zaprojektowaliśmy i rozpoczynamy już trzecią inwestycję dla firmy KNOTT Sp. z o.o.

Producent branży automotive po raz kolejny powierzył projektowanie, rozbudowę i budowę obiektów na swoim terenie naszej firmie. Umowę na realizację inwestycji podpisano dnia 8 lutego 2021 r. Przyjęto koncepcję budowlaną wpisującą się w otoczenie i nawiązującą do istniejących obiektów układem przestrzennym, formą architektoniczną i konstrukcją.
Oprócz nowej hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 1700 m kw. z częścią biurowo-socjalno-techniczną i wiatą magazynową o powierzchni ponad 900 m kw. powstanie również wolnostojąca hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 1108 m kw. Generalny wykonawca przebuduje także jedną z istniejących hal, powiększając ją o 400 m kw., co wiąże się z demontażem obecnej ściany szczytowej.

Wszystkie obiekty zaprojektowane są w konstrukcji stalowej o rozpiętości naw 26 m i przewidują późniejsze obciążenie dachu instalacją fotowoltaiczną. Konstrukcja stalowa w systemie ASTRON jest już produkowana i niebawem dotrze na teren inwestora. Wewnątrz, na całej długości hal, będzie pracować suwnica o nośności 2 t.

Budowa ruszy niezwłocznie po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, a w lipcu 2021 r. planowane jest zakończenie inwestycji.

Firma KNOTT jest producentem uznanych na całym świecie osi do szerokiej gamy przyczep hamowanych i niehamowanych oraz urządzeń najazdowych do przyczep z mechanicznym hamulcem najazdowym. Produkuje także liczące się na światowym rynku hamulce bębnowe, tarczowe, dyskowe oraz hybrydowe. Firma powstała w Niemczech w 1937 roku, a oddział w Polsce prężnie rozwija się od niemal 30 lat.

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.