WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

MLP Group

MLP Group S.A. jest prężnie rozwijającym się deweloperem oferującym powierzchnie magazynowo-produkcyjne w kilkunastu parkach magazynowych nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Austrii i na Węgrzech. Buduje nowoczesne obiekty zgodne z indywidualnymi potrzebami klientów w systemie pre-let i BTS.

Dąbrówka

Park logistyczny MLP POZNAŃ WEST w Dąbrówce powstał w 2019 r. W ciągu niespełna 5 miesięcy zbudowana została hala o powierzchni 8.500 m kw. z sortownią i magazynem cross-dock dla firmy Inpost. W kwietniu 2020 roku zakończyła się realizacja drugiej hali produkcyjno-magazynowej z budynkami socjalno-biurowymi w systemie build-to-suite o łącznej powierzchni 11.750 m kw. Oba budynki uzyskały certyfikat BREEAM – pierwszy z nich – BREEAM in Use International na poziomie Very Good; drugi – BREEAM International New Constructions na poziomie Good. W trzecim kwartale 2021 roku został oddany do użytkowania trzeci obiekt w MLP Poznań West o powierzchni blisko 8.500 m kw. To nowoczesna mroźnia z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania o łącznej powierzchni 8 100 m kw. i częścią socjalno-biurową o pow. 400 mkw. Budynek jest w pełni dostosowany do wymagań najemcy. Zrealizowaliśmy na nim instalację fotowoltaicznej o mocy 482,08 kW (1072 moduły fotowoltaiczne).

Obecnie trwa kolejny etap rozbudowy parku logistycznego MLP Poznań West. Czytaj więcej 

Gliwice

W 2020 r. w MLP Gliwice w Szałszy zrealizowaliśmy kolejny obiekt przeznaczony dla firmy Inpost. Powierzono nam przygotowanie projektu wykonawczego, budowę magazynu w konstrukcji żelbetowej prefabrykowanej o powierzchni ok. 7.520 m kw. i budynków biurowych o łącznej powierzchni ok. 1.280 m kw., a także 10 wiat przeładunkowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową o powierzchni ponad 2 ha.

Koninko

Na początku 2021 r. oddaliśmy do użytkowania dobudowane 9.800 m. kw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Poznań w Koninku.

Lokalizacja
cała Polska
Powierzchnia
ponad 172.000 m2
Investor
MLP Group
Rok realizacji
od 2019
Zakres prac
Generalne wykonawstwo
Udostępnij:

WPIP to projektant i wykonawca, który ekspercką wiedzę i wysokie kompetencje w budownictwie przemysłowym łączy z dynamicznym działaniem operacyjnym, dobrą komunikacją, elastycznością i umiejętnością trafnego odpowiadania na oczekiwania klientów, dlatego z pełnym przekonaniem rekomendujemy tę firmę do realizacji obiektów logistycznych.

Radosław T. Krochta

Prezes zarządu MLP Group

MLP Group S.A.

Co możemy dla Ciebie zaprojektować lub wybudować?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kontakt