WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

Stadler

W zakładzie Stadler Środa, należącym do grupy Stadler – wiodącego producenta nowoczesnych pojazdów szynowych, produkowane są „stalowe pudła” do budowy tramwajów. W związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa w 2018 r. rozpoczęła się jego rozbudowa.

Inwestycja została zrealizowana w formule „Zaprojektuj-Wybuduj”, a w efekcie naszej współpracy obiekt przemysłowy powiększył się o:

  • halę produkcyjną wraz z nowoczesną lakiernią o powierzchni użytkowej 14.500 m kw. wykonaną w konstrukcji mieszanej żelbetowo-stalowej obudowanej płytami warstwowymi
  • część administracyjno-biurową o powierzchni netto 1.163 m kw.  zrealizowaną na bazie szkieletowej z nowoczesną elewacją wentylowaną
  • portiernię prefabrykowaną modułową SMART MOD o pow. 12 m kw.

Wykonaliśmy również pełną infrastrukturę zewnętrzną: 11.800 m kw. dróg i placów manewrowych, 3.000 m kw. parkingów oraz 660 m kw. chodników.

Ze względu na zlokalizowanie w obiekcie m.in. lakierni i śrutowni, został on podzielony na specjalne strefy zagrożenia wybuchem.

 

Lokalizacja
Środa Wielkopolska
Powierzchnia
17.000 m2 (w tym pom. socjalne 1.200 m2)
Investor
Stadler
Rok realizacji
2019
Zakres prac
Projekt i budowa
Udostępnij:

Okiem kamery

Budowa dla Stadler, Środa Wielkopolska - W.P.I.P.

W.P.I.P. ukończyło rozbudowę fabryki STADLER w Środzie Wielkopolskiej

Firma WPIP dowiodła, że jest rzetelnym projektantem i wykonawcą obiektów przemysłowych. Wspólna realizacja inwestycji związanej z powstaniem zakładu produkcyjnego, zakończona terminowo w 2019 r., stanowi potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług. Całość prac została wykonana z należytą starannością, przy dużym zaangażowaniu pracowników generalnego wykonawcy.

Tomasz Broniarczyk

Członek Zarządu Stadler Środa Sp. z o.o.

Stadler

Co możemy dla Ciebie zaprojektować lub wybudować?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kontakt