Fotowoltaika

darmowa energia dla biznesu
Gwarancja fotowoltaika

Złap energię dla swojego biznesu

Rozwój biznesu wiąże się z rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Zasoby naturalne są ograniczone, więc wykorzystanie OZE stało się koniecznością. Fotowoltaika to już nie nowinka technologiczna czy moda, a coraz bardziej rozpowszechniony sposób na uzyskanie wielu korzyści dla rozwijających się firm.

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną i wytwarzanie własnej energii elektrycznej to zmniejszenie bieżących kosztów utrzymania obiektu i działalności firmy czyli oszczędności, uniezależnienie się od rosnących cen prądu, a także wizerunek nowoczesnego, świadomego i społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Fotowoltaika wkroczyła na dachy tysięcy domów, teraz zdobywa obiekty przemysłowe.

Korzyści dla Twojej firmy

obniżenie rachunków
za energię elektryczną

możliwość sprzedaży
nadwyżki energii

amortyzacja kosztów
inwestycyjnych

działania proekologiczne
i poprawa wizerunku

Oszczędzaj wybierając
kompleksowe rozwiązanie

Planujesz budowę nowego obiektu produkcyjnego lub magazynowego? Od razu uwzględnij w projekcie instalację fotowoltaiczną na dachu, a przynajmniej wzmocnienie konstrukcji budynku, tak by w przyszłości umieścić na nim panele. Decydując się na inwestycję w rozwój firmy – dodatkową powierzchnię czy nowe technologie produkcyjne należy również zapewnić bezpieczeństwo energetyczne działalności. Taką przewagę daje instalacja fotowoltaiczna, a kompleksowe i zdecydowane podejście już na etapie projektowania budynku przynosi oszczędność czasu i optymalizację nakładów finansowych. Uzyskasz także korzystniejsze warunki gwarancyjne i serwisowe.

W przypadku hal już istniejących wykonujemy audyt obiektu, analizujemy parametry konstrukcyjne dachu lub rekomendujemy umieszczenie instalacji PV na elewacji, parkingu albo terenie sąsiadującym. Kluczowe są bilans zużycia energii i potencjał posiadanej nieruchomości.

Gdzie możesz zamontować panele fotowoltaiczne?

na dachu

na ścianie

na gruncie

Wszystko wykonamy za Ciebie

Projektując nowoczesne obiekty magazynowe i przemysłowe standardowo proponujemy Klientom zastosowanie rozwiązań zrównoważonych – w tym fotowoltaiki. Wnikliwie analizujemy potrzeby klienta i w oparciu o ekspercką wiedzę indywidualnie dobieramy najkorzystniejsze systemy i technologie budynkowe.

Pracownia projektowa W.P.I.P. w projekcie uwzględnia obciążenie konstrukcji dachu panelami i ich optymalne rozmieszczenie, również w odniesieniu do innych niezbędnych elementów infrastruktury umieszczanej na dachu: świetlików, klap dymowych, kominów i wentylacji. Nasi branżyści szacując zapotrzebowanie na energię i projektując instalację elektryczną obiektu kompleksowo dobiorą również wielkość i moc Twojej instalacji fotowoltaicznej, przyłączy, paneli i urządzeń, a poszczególne prace montażowe, uzyskanie pozwoleń i odbiory techniczne włączymy w harmonogram budowy całego obiektu.

Przygotowanie

oszacowanie zapotrzebowania energetycznego
i analiza warunków implementacji fotowoltaiki

dobór wielkości, zaprojektowanie i wykonanie
kompleksowej instalacji fotowoltaicznej

pozyskanie pozwolenia na budowę

Realizacja

przygotowanie podkonstrukcji

montaż modułów fotowoltaicznych,
falowników i niezbędnych urządzeń

wpięcie w instalację oraz
przygotowanie rozdzielni głównej

wykonanie pomiarów
i uruchomienie instalacji

Obsługa

opracowanie dokumentacji powykonawczej

obsługa formalna z operatorem sieci i uzgodnienia

przeglądy gwarancyjne i serwisowe

Smart Building Center został zaprojektowany w oparciu o założenia zupełnie nowej, pionierskiej koncepcji budowy obiektów przemysłowych typu SMART. Powstanie budynku poprzedził proces badawczy prowadzony we współpracy z Politechniką Poznańską i Instytutem Elektroenergetyki, który dał podstawę do stworzenia technologii budowania obiektów łączących rozwiązania inteligentnego budownictwa i ochrony środowiska, z ideą obiektów zeroenergetycznych i zeroemisyjnych. Nowy wzorzec zapewnia komfortowe i zdrowe warunki pracy i bezpieczeństwo energetyczne na wiele lat.

Masz pytania?

Skontaktuj się ze swoim opiekunem lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.