PLENDE

MLP Group S.A. jest prężnie rozwijającym się deweloperem oferującym powierzchnie magazynowo-produkcyjne w kilkunastu parkach magazynowych nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, Austrii i na Węgrzech. Buduje nowoczesne obiekty zgodne z indywidualnymi potrzebami klientów w systemie pre-let i BTS.

Dąbrówka

Park logistyczny MLP POZNAŃ WEST w Dąbrówce powstał w 2019 r. W ciągu niespełna 5 miesięcy zbudowana została hala o powierzchni 8.500 m kw. z sortownią i magazynem cross-dock dla firmy Inpost. W kwietniu 2020 roku zakończyła się realizacja drugiej hali produkcyjno-magazynowej z budynkami socjalno-biurowymi w systemie build-to-suite o łącznej powierzchni 11.750 m kw. Oba budynki uzyskały certyfikat BREEAM – pierwszy z nich – BREEAM in Use International na poziomie Very Good; drugi – BREEAM International New Constructions na poziomie Good. W trzecim kwartale 2021 roku został oddany do użytkowania trzeci obiekt w MLP Poznań West o powierzchni blisko 8.500 m kw. To nowoczesna mroźnia z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania o łącznej powierzchni 8 100 m kw. i częścią socjalno-biurową o pow. 400 mkw. Budynek jest w pełni dostosowany do wymagań najemcy. Zrealizowaliśmy na nim instalację fotowoltaicznej o mocy 482,08 kW (1072 moduły fotowoltaiczne).

Obecnie trwa kolejny etap rozbudowy parku logistycznego MLP Poznań West więcej

Szałsza

W 2020 r. w MLP Gliwice w Szałszy zrealizowaliśmy kolejny obiekt przeznaczony dla firmy Inpost. Powierzono nam przygotowanie projektu wykonawczego, budowę magazynu w konstrukcji żelbetowej prefabrykowanej o powierzchni ok. 7.520 m kw. i budynków biurowych o łącznej powierzchni ok. 1.280 m kw., a także 10 wiat przeładunkowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i drogową o powierzchni ponad 2 ha.

Koninko

Na początku 2021 r. oddaliśmy do użytkowania dobudowane 9.800 m. kw. powierzchni magazynowej w parku logistycznym MLP Poznań w Koninku.

Referencje Klienta

Radosław Krochta MLP

WPIP to projektant i wykonawca, który ekspercką wiedzę i wysokie kompetencje w budownictwie przemysłowym łączy z dynamicznym działaniem operacyjnym, dobrą komunikacją, elastycznością i umiejętnością trafnego odpowiadania na oczekiwania klientów, dlatego z pełnym przekonaniem rekomendujemy tę firmę do realizacji obiektów logistycznych.

Radosław T. Krochta

Prezes Zarządu MLP Group S.A.

Lokalizacja

cała Polska

Powierzchnia

ponad 47.000 m2

Inwestor

MLP Group

Rok realizacji

od 2019

Zakres prac

Generalne wykonawstwo

Interesuje Państwa budowa podobnego obiektu?
Zapraszam do kontaktu.

Maciej Szczygielski

Regionalny Dyrektor Sprzedaży

Kontakt

Podobne realizacje

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.

Karina Ciania

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Adam Paprzycki

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Budownictwa Lądowego. Inżynier od ponad 20 lat związany z W.P.I.P. Bogate doświadczenie zdobył realizując wiele inwestycji przemysłowych, m.in. dla takich Inwestorów jak: Schiessl, Dusar, Solaris, Lena Lighting, HAMA, Lumel, Betamed, Weber-Hydraulika, MARMITE, Convert Paper, TECE, Stadler. Jest zapalonym sportowcem, od wielu lat realizuje swoją pasję do biegania, startując w licznych maratonach i półmaratonach.

Robert Lepczyński

Kierownik Projektu

Tytuł magistra inżyniera zdobył na Politechnice Poznańskiej, na kierunku Elektrotechnika. Ukończył także studia podyplomowe Strategia i Planowanie Biznesu na Akademii Ekonomicznej i Telekomunikacja Cyfrowa na Politechnice Wrocławskiej.

Posiada ponad 20 lat doświadczenia jako Kierownik Projektu, a w W.P.I.P. funkcję tę pełni od 2014 roku. Regularnie gra w siatkówkę i koszykówkę, jeździ na nartach, na rowerze i na motocyklu. Zamiłowany słuchacz muzyki i pasjonat fotografii.

Anna Bober

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

W 2010 roku ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Poznańskiej, następnie studia podyplomowe w zakresie relacji w branży budowlanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wcześniej doświadczenie zdobywała w sektorze budownictwa drogowego, od  2011 roku rozwija kompetencje w zakresie budownictwa przemysłowego pracując w W.P.I.P.

Pasjonuje się również projektowaniem wnętrz i literaturą Holocaustu. Wolne chwile spędza jeżdżąc konno oraz zwiedzając fortyfikacje i umocnienia warowne na terenie całego kraju.

Maciej Szczygielski

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Studiował Inżynierię Środowiska na Politechnice Poznańskiej i Politechnice Wrocławskiej oraz Zarządzanie Projektem w Wyższej Szkole Bankowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał prowadząc kilka dużych inwestycji po stronie klienta.

Z W.P.I.P. związany od 2016 roku, początkowo jako Inżynier projektu, obecnie zajmuje się głównie współpracą z deweloperami jako Kierownik ds. Klientów Kluczowych.

Paweł Przybylski

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Magister ekonomii, który ukończył również Politechnikę Poznańską uzyskując tytuł inżyniera budownictwa. Od 2008 roku pracuje w W.P.I.P. gdzie zrealizował niemal 20 inwestycji budowalnych.

Wcześniej doświadczenie zdobywał w firmie zajmującej się projektowaniem i wykonywaniem elewacji i fasad biurowców.

Zapalony triathlonista i półmaratończyk, także żegluje, pływa na desce windsurfingowej oraz jeździ na nartach.

Jakub Lach

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Koszalińskiej w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, w której to posiada uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych.

Ukończył również studia podyplomowe w zakresie skutecznej komunikacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Swoją drogę zawodową zaczynał od projektowania i pracy na budowie, z czasem specjalizując się w zarządzaniu projektem.

Pracę w W.P.I.P. rozpoczął w 2008 r. jako kierownik projektu. W latach 2015-2020 zarządzał zespołem kierowników projektów i inżynierów, odpowiadając za sukces kilkudziesięciu inwestycji. Zainteresowania techniczne przeplata z przyrodniczymi, szukając wytchnienia poza miastem.