PLENDE

POL-MAK to jeden z największych w Polsce producentów ozdobnych artykułów papierniczych, w tym bibuły tissue.

W ramach współpracy w latach 2008-2018 dla firmy POL-MAK przeprowadziliśmy kompleksowy proces inwestycyjny poczynając od koncepcji, doradztwa, projektów budowlanych i wykonawczych oraz koordynacji międzybranżowej, w efekcie czego w formule „zaprojektuj-wybuduj” zrealizowaliśmy: magazyn, halę produkcyjną oraz dwie kompletne fabryki w Iławie oraz Batorowie z powierzchnią produkcyjno-magazynowo-biurową, rozbudowując je w następnych etapach o dodatkową powierzchnię do przechowywania celulozy i wyrobów gotowych.

Dodatkowo przeprowadziliśmy prace budowlane pod fundamenty i infrastrukturę dla silnika kogeneracyjnego, zapewniając tym
samym zmniejszenie emisji i zwiększenie wydajności zakładu produkcyjnego w Iławie. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie zakładu na energię elektryczną, zastosowany silnik kogeneracyjny wykorzystywany jest “do zamiany” gazu ziemnego w prąd elektryczny. Niewykorzystana nadwyżka prądu sprzedawana jest do sieci energetycznej.

 

Referencje Klienta

Zdecydowałem się kolejny raz na współpracę z W.P.I.P. w formule „zaprojektuj i wybuduj” i jestem zadowolony z efektu końcowego prac oraz mogę z pełnym przekonaniem polecić tego generalnego wykonawcę. Doceniam profesjonalizm firmy W.P.I.P., która kompleksowo zrealizowała inwestycję – poczynając od koncepcji, doradztwa, przygotowania projektów budowlanych, wykonawczych oraz koordynacji międzybranżowej, kończąc na dobrym wykonawstwie oraz uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie poszczególnych etapów.

Przemysław Makowiak

właściciel firmy Pol-Mak

Lokalizacja

Iława

Powierzchnia

12.100 m2

Inwestor

Zakład Poligraficzny POL-MAK

Rok realizacji

od 2017

Zakres prac

Generalne wykonawstwo

Interesuje Państwa budowa podobnego obiektu?
Zapraszam do kontaktu.

Jakub Lach

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Kontakt

Podobne realizacje

Co możemy wybudować
dla Ciebie?

Powiedz nam o swoich potrzebach
a my znajdziemy najlepsze rozwiązania.

Karina Ciania

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Adam Paprzycki

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Budownictwa Lądowego. Inżynier od ponad 20 lat związany z W.P.I.P. Bogate doświadczenie zdobył realizując wiele inwestycji przemysłowych, m.in. dla takich Inwestorów jak: Schiessl, Dusar, Solaris, Lena Lighting, HAMA, Lumel, Betamed, Weber-Hydraulika, MARMITE, Convert Paper, TECE, Stadler. Jest zapalonym sportowcem, od wielu lat realizuje swoją pasję do biegania, startując w licznych maratonach i półmaratonach.

Robert Lepczyński

Kierownik Projektu

Tytuł magistra inżyniera zdobył na Politechnice Poznańskiej, na kierunku Elektrotechnika. Ukończył także studia podyplomowe Strategia i Planowanie Biznesu na Akademii Ekonomicznej i Telekomunikacja Cyfrowa na Politechnice Wrocławskiej.

Posiada ponad 20 lat doświadczenia jako Kierownik Projektu, a w W.P.I.P. funkcję tę pełni od 2014 roku. Regularnie gra w siatkówkę i koszykówkę, jeździ na nartach, na rowerze i na motocyklu. Zamiłowany słuchacz muzyki i pasjonat fotografii.

Anna Bober

Kierownik ds. Klientów Kluczowych

W 2010 roku ukończyła Wydział Budownictwa Politechniki Poznańskiej, następnie studia podyplomowe w zakresie relacji w branży budowlanej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wcześniej doświadczenie zdobywała w sektorze budownictwa drogowego, od  2011 roku rozwija kompetencje w zakresie budownictwa przemysłowego pracując w W.P.I.P.

Pasjonuje się również projektowaniem wnętrz i literaturą Holocaustu. Wolne chwile spędza jeżdżąc konno oraz zwiedzając fortyfikacje i umocnienia warowne na terenie całego kraju.

Maciej Szczygielski

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Studiował Inżynierię Środowiska na Politechnice Poznańskiej i Politechnice Wrocławskiej oraz Zarządzanie Projektem w Wyższej Szkole Bankowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał prowadząc kilka dużych inwestycji po stronie klienta.

Z W.P.I.P. związany od 2016 roku, początkowo jako Inżynier projektu, obecnie zajmuje się głównie współpracą z deweloperami jako Kierownik ds. Klientów Kluczowych.

Paweł Przybylski

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Magister ekonomii, który ukończył również Politechnikę Poznańską uzyskując tytuł inżyniera budownictwa. Od 2008 roku pracuje w W.P.I.P. gdzie zrealizował niemal 20 inwestycji budowalnych.

Wcześniej doświadczenie zdobywał w firmie zajmującej się projektowaniem i wykonywaniem elewacji i fasad biurowców.

Zapalony triathlonista i półmaratończyk, także żegluje, pływa na desce windsurfingowej oraz jeździ na nartach.

Jakub Lach

Dyrektor ds. Klientów Kluczowych

Absolwent Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Koszalińskiej w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, w której to posiada uprawnienia do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych.

Ukończył również studia podyplomowe w zakresie skutecznej komunikacji w biznesie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Swoją drogę zawodową zaczynał od projektowania i pracy na budowie, z czasem specjalizując się w zarządzaniu projektem.

Pracę w W.P.I.P. rozpoczął w 2008 r. jako kierownik projektu. W latach 2015-2020 zarządzał zespołem kierowników projektów i inżynierów, odpowiadając za sukces kilkudziesięciu inwestycji. Zainteresowania techniczne przeplata z przyrodniczymi, szukając wytchnienia poza miastem.