WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

Jesteśmy innowacyjni
Ważni są ludzie i natura
Wyróżnia nas inżynierska wiedza i pasja
Stawiamy na partnerskie relacje
Cechuje nas niezawodność i rzetelność
Dbamy o bezpieczeństwo

WPIP Construction

Jesteśmy renomowanym generalnym wykonawcą oraz projektantem z dużym doświadczeniem na rynku. W swoim portfolio mamy wiele wymagających inwestycji, które realizowaliśmy dla polskich i zagranicznych firm. Specjalizujemy się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

0 lat na rynku
0 zrealizowanych obiektów
0 pracowników
0 klientów
0 MLN M2 ZREALIZOWANEJ POWIERZCHNI
0 MLN ZŁOTYCH OBROTU

Stawiamy na wiedzę i relacje

Janusz Signetzki

Prezes zarządu WPIP Construction

Kompleksowo zajmujemy się powierzonymi nam inwestycjami. Nasz zespół ekspertów tworzy koncepcje projektów architektonicznych i budowlanych, dba o uzyskanie wymaganych decyzji urzędowych, koordynuje realizację prac budowlanych i wykończeniowych aż do otrzymania pozwoleń na użytkowanie.

Nasze kompetencje

Doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów

Projektujemy i budujemy dla światowych koncernów różnych branż, deweloperów powierzchni logistycznych oraz firm rodzinnych. Realizujemy inwestycje o powierzchniach od kilku do kilkudziesięciu tys. m kw.

Wykwalifikowana kadra

Jesteśmy zgranym zespołem ekspertów złożonym m.in. z wykwalifikowanych inżynierów, architektów, konstruktorów i branżystów, a także doświadczonych managerów.

Umiejętność doboru właściwych rozwiązań

Naszym klientom rekomendujemy najlepsze rozwiązania, które wpływają na optymalizację realizowanego projektu, m.in. pod kątem finansowym, energooszczędności oraz ekologii.

Elastyczność i otwartość na potrzeby klienta

Mając świadomość dynamiki procesu realizacji inwestycji budowlanych, nasz zespół cechuje się elastycznością pozwalającą na natychmiastową reakcję na potrzeby klienta oraz zaimplementowanie wskazanych przez niego zmian.

Bezpieczeństwo pracy

Bezpieczeństwo na placach budowy ma dla nas priorytetowe znaczenie. Potwierdzają to nagrody zdobyte w konkursie „Buduj bezpiecznie”, cyklicznie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

Dbałość o środowisko naturalne

Działamy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, staramy się minimalizować niekorzystny wpływ inwestycji budowlanych na środowisko naturalne, chcemy rozwijać się jako lider „zielonych rozwiązań“.

Wybrane realizacje

Środa Wielkopolska

Polipak

Środa Wielkopolska

Nova Polska

Zdziechowice

Knott

Dąbrówka k/Poznania

RSP Dąbrówka

cała Polska

MLP Group

Opinie osób, które nam zaufały

Z wielką przyjemnością potwierdzamy, że zarówno proces projektowania, jak i realizacji inwestycji przebiegł ze strony firmy WPIP zgodnie z wymogami technicznymi oraz zakończył się terminowo. Działania pracowników WPIP cechowało zaangażowanie oraz chęć do poszukiwania zoptymalizowanych rozwiązań. Bardzo duża wiedza inżynierów i wysoki poziom obsługi pozwoliły na bezproblemowe zakończenie budowy.

Magdalena Sobota

Dyrektor ds. zakupów

Polipak

Zobacz realizację

WPIP to projektant i wykonawca, który ekspercką wiedzę i wysokie kompetencje w budownictwie przemysłowym łączy z dynamicznym działaniem operacyjnym, dobrą komunikacją, elastycznością i umiejętnością trafnego odpowiadania na oczekiwania klientów, dlatego z pełnym przekonaniem rekomendujemy tę firmę do realizacji obiektów logistycznych.

Radosław T. Krochta

Prezes zarządu MLP Group

MLP Group S.A.

Zobacz realizację

W wyniku dynamicznego rozwoju firmy Karton-Pak w 2014 roku została podjęte decyzja o budowie nowej fabryki. Najtrafniej na nasze oczekiwania odpowiedziała firma WPIP, której powierzyliśmy zaprojektowanie i wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego. W trakcie realizacji generalny wykonawca dał się poznać jako firma nowoczesna, a także potrafiąca dostosować się do naszych wymagań i potrzeb. Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska z dużym zaangażowaniem i starannością przeprowadziła proces budowy obiektu, w związku z czym polecam fachowość i niezawodność WPIP.

Jerzy Sarama

Prezes zarządu Karton-Pak

Karton-Pak S.A.

Zobacz realizację

WPIP jest wiarygodnym partnerem, który rzetelnie realizuje powierzone zlecenia w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji przemysłowych. Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska z dużym zaangażowaniem i starannością przeprowadziła przed laty proces budowy i rozbudowy obiektu firmy Schiessl Polska w Środzie Wielkopolskiej. Mając na względzie ich fachowość i niezawodność, planując w 2020 roku kolejne etapy rozwoju naszej firmy, ponownie podjęliśmy współpracę z WPIP.

Marek Wawryniuk

Prezes zarządu Schiessl Polska

Schiessl Polska Sp. z o.o.

Zdobyte nagrody

Certyfikaty

2020

ISO 45001:2018

Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy

Podejmowanie systematycznych dziatań na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy.

2012

ISO 14001:2015

Zarządzanie środowiskowe

Zachowanie równowagi między rentownością a minimalizacją wpływu działalności na środowisko naturalne.

2004

ISO 9001:2015

Zarządzanie jakością

Standaryzacja procesów biznesowych wspierająca doskonalenie i wdrażanie w całej organizacji dobrych praktyk.

Co możemy dla Ciebie zaprojektować lub wybudować?

Opowiedz nam o swoich planach inwestycyjnych, my znajdziemy najlepsze rozwiązania!

Kontakt
Budowlana

firma roku
2021, 2022, 2023

według magazynu ,,Builder”

Jubileusz WPIP

Przycisk