WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

O firmie

Generalne wykonawstwo

Centra logistyczne i hale magazynowe
Budownictwo przemysłowe
Obiekty użyteczności publicznej
Centra logistyczne i hale magazynowe
Budownictwo przemysłowe
Obiekty użyteczności publicznej

Pracownia projektowa

Projekty w formule „zaprojektuj 
i wybuduj”
Technologia BIM
Doradztwo, wsparcie klienta
Projekty w formule „zaprojektuj 
i wybuduj”
Technologia BIM
Doradztwo, wsparcie klienta

Ekspert rozwiązań zrównoważonych

Energooszczędność
Ekologia
Innowacyjność
Energooszczędność
Ekologia
Innowacyjność

Buduj z nami

Generalne wykonawstwo

Specjalizujemy się w budowaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe. Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie na rynku, zrealizowaliśmy ponad 300 inwestycji o łącznej powierzchni ok. 2 mln m kw.

Centra logistyczne i hale magazynowe

Budujemy centra dystrybucyjne, parki logistyczne i hale magazynowe renomowanym polskim oraz międzynarodowym firmom, w tym obiekty typu BTS, a także SBU.

Budownictwo przemysłowe

Posiadamy bogate doświadczenie w realizacji obiektów przemysłowych, m.in. spółkom z branży automotive, farmaceutycznej, chemicznej, opakowań, metalowej, spożywczej oraz oświetleniowej.

Obiekty użyteczności publicznej

Zajmujemy się budową nowoczesnych obiektów użyteczności publicznej, m.in. handlowych, hotelowych, biurowych oraz sportowych.

Bezpieczeństwo pracy

Nie boimy się wyzwań, inspirują nas wielkie projekty i trudne realizacje. Jednak zawsze pamiętamy o tym, co najważniejsze – bezpieczeństwie. Do tej kwestii podchodzimy bardzo drobiazgowo i skrupulatnie. Dlatego od lat otrzymujemy nagrody w konkursie „Buduj Bezpiecznie”, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Na prowadzonych przez nas placach budowy zawsze dbamy o zachowanie najwyższych standardów BHP.

Kompleksowa obsługa klienta

Własna pracownia projektowa

Nasz zespół składa się z doświadczonych, kompetentnych, kreatywnych architektów, konstruktorów i branżystów wyspecjalizowanych w projektowaniu różnego typu obiektów, m.in. przemysłowych, hal magazynowych oraz biurowców.

Projekty w formule „zaprojektuj 
i wybuduj”
Działamy kompleksowo. Prowadzenie projektów w formule „zaprojektuj i wybuduj” pozwala na skrócenie czasu ich realizacji, zmniejszenie kosztów oraz optymalizację zarządzania.
BIM
Dzięki wykorzystaniu technologii BIM, projektujemy na najwyższym poziomie, jesteśmy w stanie precyzyjnie zaplanować i skoordynować poszczególne etapy realizacji inwestycji.
Doradztwo, wsparcie klienta
Oferujemy naszym klientom fachowe doradztwo i wsparcie na każdym etapie projektu. Jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie koncepcji architektonicznych, projektów budowlanych i wykonawczych oraz uzyskanie stosownych pozwoleń.

Co możemy dla Ciebie zaprojektować?

Skorzystaj z usług naszej pracowni!

Kontakt
W trosce o środowisko

Zrównoważone rozwiązania

Zawsze dzielimy się na naszymi klientami ekspercką wiedzą na temat zrównoważonych rozwiązań. Wpływają one na optymalizację kosztów zużycia energii i są przyjazne dla środowiska naturalnego. Realizujemy inwestycje polegające m.in. na wdrażaniu rozwiązań architektonicznych (np. chłodne i zielone dachy), branży elektrycznej (np. fotowoltaika, systemy automatyki budynkowej) oraz sanitarnej (np. technologie odzysku wody deszczowej, oczyszczania powietrza, pompy ciepła).
WIĘCEJ O FOTOWOLTAICE
Stawiamy na

ekologię i nowoczesność

Współpraca z ośrodkami
naukowymi

Jesteśmy przekonani, że synergia biznesu z nauką przynosi obu stronom dużo korzyści. Dlatego ściśle współpracujemy z uczelniami wyższymi – tworzymy programy stażowe, nasi eksperci uczestniczą w zajęciach praktycznych.

Oferujemy wsparcie merytoryczne przy tworzeniu programów studiów, na bazie ciekawych projektów realizowanych w firmie, powstają prace zaliczeniowe lub dyplomowe. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia ekspertów ośrodków badawczo-rozwojowych. Regularnie bierzemy udział w konferencjach naukowych, podczas których dzielimy się z ich uczestnikami wiedzą praktyczną.

Politechnika Poznańska
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Uniwersytet WSB Merito
Collegium Da Vinci
Ośrodek Badań i Rozwoju Save the planet

Zielone certyfikaty

Projektowane oraz realizowane przez nas obiekty cechują się najwyższą jakością, spełniając najnowsze światowe standardy. Dzięki temu mają szansę uzyskać renomowane certyfikaty zrównoważonego budownictwa, m.in. BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), WELL Building Standard oraz Planet Friendly.
Modelowym przykładem budynku, który został stworzony zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, jest nasza siedziba – Smart Building Center. Nowoczesny obiekt biurowo-produkcyjny uzyskał certyfikat LEED o najwyższym standardzie Platinum, WELL Building Standard (Silver), jest w trakcie certyfikacji Planet Friendly (poziom Loving).

Wspieramy sport

Gramy zespołowo

Sport to zdrowie, stała praca nad sobą i zacięta rywalizacja mobilizująca do podnoszenia swoich umiejętności. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego nie tylko namawiamy naszych pracowników do aktywności fizycznej, ale także z wielką przyjemnością wspieramy finansowo zawodowe drużyny. Są wśród nich piłkarze Warty Poznań (PKO Bank Polski Ekstraklasa), koszykarki AZS AJP Gorzów Wielkopolski (Orlen Basket Liga Kobiet) i siatkarze MKST Astra Nowa Sól (Tauron 1. Liga).

Warta Poznań

MKST Astra Nowa Sól

AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Angażujemy się

Współtworzymy organizacje biznesowe

Jesteśmy blisko naszych klientów, chcemy dobrze rozumieć ich potrzeby. Dlatego należymy do organizacji biznesowych zrzeszających wiele prężnie rozwijających się podmiotów, liderów w swoich branżach.

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa

Swiss Chamber Poland

Scandinavian-Polish Chamber of Commerce

FBN Poland

Wielkopolska Izba Budownictwa

Wielkopolski Klub Kapitału

Instytut Biznesu Rodzinnego

Co możemy dla Ciebie zaprojektować lub wybudować?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kontakt