WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

HAMA

Niemiecki dystrybutor akcesoriów foto/video, audio, multimedia, archiwizacji i telekomunikacji dla którego zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy magazyn o powierzchni 4 000m² oraz 3-kondygnacyjnego biurowca.

Hala dwunawowa wykonana w konstrukcji stalowej systemu ASTRON. W ramach realizacji WPIP opracowało także projekt i wykonało system organizacji i automatyzacji strefy wysyłkowej z 20-stoma stanowiskami kompletacyjnymi i systemem transportu wewnętrznego.

Rozbudowa w 2023 roku obejmowała kompleks Hama Polska, który jest zlokalizowany w Robakowie (powiat poznański, gmina Kórnik). Efektem pracy WPIP Construction, czyli generalnego wykonawcy i projektanta inwestycji, jest m.in. powiększenie powierzchni magazynowej o 4,5 tys. m kw. Dzięki budowie nowej hali, wynosi ona teraz 9 tys. m kw. Jednak objętość części magazynowej kompleksu wzrosła o ponad 100 proc. dzięki większej wysokości nowej hali. Wynosi ona 16 m.

Nowy obiekt posiada m.in. instalację tryskaczową. Hala została ponadto wyposażona w stalowy dach przeznaczony do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo powstała część socjalno-techniczna o powierzchni 200 m kw. oraz infrastruktura zewnętrzna – nowy wjazd na działkę, drogi i parkingi wewnętrzne, pompownia, zbiorniki przeciwpożarowe i retencyjne.

Lokalizacja
Robakowo
Powierzchnia
4.500 m2 + 4.450 m2
Investor
Hama Polska sp. z o.o.
Rok realizacji
2008 i 2023
Zakres prac
Projekt i budowa
Udostępnij:

Co możemy dla Ciebie zaprojektować lub wybudować?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kontakt