WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

Karton-Pak

Karton-Pak S.A. jest jednym z najstarszych i zarazem najbardziej zautomatyzowanym producentem opakowań w Polsce. Współpracuje ze światowymi markami, oferując swoim klientom drukowane techniką offsetową, wielobarwne, lakierowane i klejone wielopunktowo opakowania z tektur litych, które służą jako opakowania jednostkowe w wielu branżach, takich jak: spożywczej, elektronicznej czy chemii gospodarczej.

Zakres prac obejmował projekt i budowę największej w Polsce fabryki opakowań kartonowych o powierzchni 23.000 m kw.
i wysokości 15 m. Zrealizowany kompleks składa się z hali produkcyjnej, magazynu wyrobów gotowych i magazynu surowców.

Innowacją w tej realizacji był montaż „pływającego” dachu Astron LMR600, dzięki któremu powstała stalowa membrana niemal bez naprężeń, gwarantująca 100 % szczelności, maksymalną ochronę przed wpływami atmosferycznymi i możliwość instalacji paneli fotowoltaicznych w przyszłości.

Ze względu na specyfikę produkcji (druk na opakowaniach) i możliwość zmiany barw nadruków promieniami UV, uzyskaliśmy odstępstwo w zakresie konieczności doświetlenia światłem dziennym w części produkcyjnej obiektu.

Lokalizacja
Nowa Sól
Powierzchnia
23.000 m2 (w tym pow. biurowa 1.500 m2)
Investor
Karton-Pak S.A.
Rok realizacji
2016
Zakres prac
Projekt i budowa
Udostępnij:

W wyniku dynamicznego rozwoju firmy Karton-Pak w 2014 roku została podjęte decyzja o budowie nowej fabryki. Najtrafniej na nasze oczekiwania odpowiedziała firma WPIP, której powierzyliśmy zaprojektowanie i wybudowanie nowego zakładu produkcyjnego. W trakcie realizacji generalny wykonawca dał się poznać jako firma nowoczesna, a także potrafiąca dostosować się do naszych wymagań i potrzeb. Wysoko wykwalifikowana kadra inżynierska z dużym zaangażowaniem i starannością przeprowadziła proces budowy obiektu, w związku z czym polecam fachowość i niezawodność WPIP.

Jerzy Sarama

Prezes zarządu Karton-Pak

Karton-Pak S.A.

Co możemy dla Ciebie zaprojektować lub wybudować?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kontakt