WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

POL-MAK

POL-MAK to jeden z największych w Polsce producentów ozdobnych artykułów papierniczych, w tym bibuły tissue.

W ramach współpracy w latach 2008-2018 dla firmy POL-MAK przeprowadziliśmy kompleksowy proces inwestycyjny poczynając od koncepcji, doradztwa, projektów budowlanych i wykonawczych oraz koordynacji międzybranżowej, w efekcie czego w formule „zaprojektuj-wybuduj” zrealizowaliśmy: magazyn, halę produkcyjną oraz dwie kompletne fabryki w Iławie oraz Batorowie z powierzchnią produkcyjno-magazynowo-biurową, rozbudowując je w następnych etapach o dodatkową powierzchnię do przechowywania celulozy i wyrobów gotowych.

Dodatkowo przeprowadziliśmy prace budowlane pod fundamenty i infrastrukturę dla silnika kogeneracyjnego, zapewniając tym
samym zmniejszenie emisji i zwiększenie wydajności zakładu produkcyjnego w Iławie. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie zakładu na energię elektryczną, zastosowany silnik kogeneracyjny wykorzystywany jest „do zamiany” gazu ziemnego w prąd elektryczny. Niewykorzystana nadwyżka prądu sprzedawana jest do sieci energetycznej.

 

Lokalizacja
Iława
Powierzchnia
12.100 m2
Investor
Zakład Poligraficzny POL-MAK
Rok realizacji
od 2017
Zakres prac
Generalne wykonawstwo
Udostępnij:

Zdecydowałem się kolejny raz na współpracę z WPIP w formule „zaprojektuj i wybuduj” i jestem zadowolony z efektu końcowego prac oraz mogę z pełnym przekonaniem polecić tego generalnego wykonawcę. Doceniam profesjonalizm firmy W.P.I.P., która kompleksowo zrealizowała inwestycję – poczynając od koncepcji, doradztwa, przygotowania projektów budowlanych, wykonawczych oraz koordynacji międzybranżowej, kończąc na dobrym wykonawstwie oraz uzyskaniu pozwoleń na użytkowanie poszczególnych etapów.

Przemysław Makowiak

właściciel firmy Pol-Mak

Pol-Mak

Co możemy dla Ciebie zaprojektować lub wybudować?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kontakt