WPIP S.A. WPIP Construction WPIP Green Energy WPIP Development WPIP Smart Solutions Powrót do grupy
menu_image

Skontaktuj się z nami!

Przemysłowe pompy ciepła

Fenomenalna technologia

W ostatnich latach Polska stała się fenomenem na skalę światową pod względem rozwoju tej technologii
ogrzewania. Krajowy rynek pomp ciepła rósł w bardzo szybkim tempie. Dziś większość tych urządzeń
wykorzystywanych jest w budownictwie jednorodzinnym, ale coraz częściej instalowane są także w
budynkach biurowych, magazynowych lub produkcyjnych.

Niesamowita wydajność

Pompa ciepła sama z siebie nie wytwarza ciepła. Wykorzystuje, a w zasadzie „pompuje” to pozyskane z otoczenia. Pompa ciepła z 1 kWh energii elektrycznej dostarcza przeciętnie 3-4 kWh energii cieplnej, z kolei ogrzewanie elektryczne z 1 kWh – maksymalnie 1 kWh. Jest to rozwiązanie odznaczające się dużą wydajnością.

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Niskie koszty ogrzewania budynków, np. biurowych i produkcyjnych, a także wytworzenia ciepłej wody użytkowej, zwłaszcza w połączeniu z instalacją PV
Optymalne wykorzystanie energii pozyskanej z OZE
Niski koszt realizacji dzięki możliwości pozyskania dofinansowania
Niskie koszty ogrzewania budynków, np. biurowych i produkcyjnych, a także wytworzenia ciepłej wody użytkowej, zwłaszcza w połączeniu z instalacją PV
Optymalne wykorzystanie energii pozyskanej z OZE
Niski koszt realizacji dzięki możliwości pozyskania dofinansowania

Nasze kompetencje

Proces realizacji inwestycji jest złożony i posiada wiele etapów. Zobacz jak możemy Ci pomóc.

Uzyskanie dofinansowania

Zajmujemy się pozyskiwaniem finansowania na realizację inwestycji. Chodzi zarówno o dotacje państwowe, jak i środki z funduszy europejskich w formie dotacji oraz niskooprocentowanych pożyczek.

Doradztwo techniczne, analiza finansowa inwestycji

Doradzamy w zakresie montażu pomp ciepła, pomagamy klientom wybrać najkorzystniejsze rozwiązania. Prowadzimy analizę opłacalności proponowanych rozwiązań oraz prognozujemy czas zwrotu z inwestycji.

Uzyskanie potrzebnych zgód 
i pozwoleń

Po naszej stronie jest dopełnienie wszystkich kwestii formalnych w związku z przygotowaniem do montażu pomp ciepła, procesem realizacji oraz uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Prace projektowe

Prowadzimy prace projektowe pod kątem montażu przemysłowych pomp ciepła i przyłączenia ich do istniejących instalacji, jak i wykonania projektu instalacji pompy ciepła w nowych obiektach biurowych, magazynowych i produkcyjnych.

Optymalizacja zużycia energii

Tworzymy systemy zarządzania energią, które pozwalają na weryfikację zużycia i produkcji energii cieplnej, generowanie oszczędności, czy stworzenie planu zarządzania energią, tak żeby optymalnie wykorzystać projektowane pompy ciepła.

Realizacja budowy inwestycji

Odpowiadamy za to, żeby cały proces montażu przebiegał sprawnie, a realizowany zakres prac prowadzony był zgodnie z harmonogramem robót. Naszym zadaniem jest doprowadzenie realizacji projektu do etapu uzyskania niezbędnych odbiorów i koniecznych pozwoleń.

Oddanie do użytku i uruchomienie inwestycji

Korzystając z naszych kompetencji, odpowiadamy za dopełnienie wszelkich formalności w związku z pierwszym uruchomieniem pomp ciepła. Oddajemy do użytku zrealizowany projekt i przekazujemy działającą inwestycję klientowi.

Usługi pogwarancyjne

Zajmujemy się obsługą pogwarancyjną pomp ciepła. Świadczymy fachowe doradztwo i pomoc techniczną także po zakończeniu budowy inwestycji.

Chcesz zainwestować w ekologiczne rozwiązania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Zobacz kontakt